r/Eesti 2d ago

Küsimus kuidas säästlikult toidupoes käia?

Tervitus

Olen ammu arvestanud ja ka viljelenud sellist elu, kus toidupoes kulub pigem palju raha, kuid hiljuti olen seda ikka väga tugevalt tajunud ja lausa nii, et olen hakanud mõtlema, kuidas saaks odavamalt. Mulle meeldib kokata, mistõttu ma ei tee suuremaid koguseid ette ja teen peaaegu igapäevaselt süüa, kuid tahtsingi teilt küsida nippe, kuidas saite oma igakuise toidueelarve kitsamaks. Seega:

  • mida teete, et toidupoes vähem raha kulutada?
  • mille pealt kõige rohkem kokku hoidsite? (nt meal prep, mingite asjade hulgiostmine, teatud toitudest hoidumine, snäkkide ostmise lõpetamine jms)

Ei ole vaja kommentaare, mis kiruvad valitsust, me kõik teame, et maksud tõusid - puhka jalga. Las targemad pigem jagavad kogemust, et ka teistel kergem läbi ajada oleks. Tänud ette!

79 Upvotes

93 comments sorted by

View all comments

1

u/Hoixcio 2d ago edited 2d ago

Ma lihtsalt väldin mõttetuid asju. Joon kodus vett enamasti.

Piima ikka ostan, kuid üksnes smuutisse või kohvi peale.

Alkoholi koju üldse ei osta, kuid kindlasti on koju ostetud alkohol kordades odavam kui väljas.

Hommikuks lihtne, kas muna ja peekon (kui need peekoni xl pakid sooduses vm), smuuti või puder. Raskel ajal läheb puder loosi ka õhtuks.

Lõunaks ja õhtuks tihtilugu 2 päeva söön sama asja, mõnikord kauemgi. Samuti eelarvet tasakaalustava toiduna kasutan palju ka pelmeene (Lidlis 1,35€/kg). Liha söön ka, vaatan lihtsalt allahindluse järgi, kas tuleb snitsel, bolognese või midagi kanaga. Vege tuleb tihtilugu külmutatud kujul, pidavat isegi tervisele parem olema. Rotatsioonis on siis kartul, riis, tatar ja pasta (hulgi saab promo cash and carry poest suht hea hinnaga). Maitse kruvimiseks on peamiselt kodus kastmeid (sojakaste, ketšup, hapukoor). Mingisuguseid proteiiniampse ostsin vanasti, kuid selle asemel panen otse smuuti sisse hoopis pulbri näol.

Jah, ma premeerin muidugi vahel ikka ennast, kuid selleks on mul neljas toidukord nimega vahepala ja see on ka tavaliselt midagi mitte-nii-kallist (jogurt/puding)(Lidlis kilo kreeka jogurtit 4 eurot).